Pudełka od producenta > zawsze z darmową dostawą | Zamów z nadrukiem, pod wymiar
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Katalog pudełek

( ilość produktów: 5 )

Pudełka to niezbędny element do pakowania, transportu i przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. Istnieje wiele rodzajów pudełek, różniących się między sobą kształtem, rozmiarem, sposobem zamykania, a także materiałem, z którego są wykonane. W zależności od potrzeb, można wybrać pudełka o różnych parametrach, które najlepiej spełnią wymagania danej sytuacji.

Jeden ze sposobów klasyfikowania pudełek to ich kształt i sposób zamykania. Poniżej przedstawione są najbardziej popularne rodzaje pudełek.

  1. Pudełko z klapkami - to pudełko, w którym dolna część ma składane klapki, a górna część służy do zamknięcia. Klapki mogą być zakończone różnymi rodzajami złączy, takimi jak zatrzaski, taśmy klejące lub sznurek.

  2. Pudełko z otwieranym dnem - to pudełko, w którym dolna część pudełka ma zagięcia boczne i składa się z jednej lub dwóch warstw tektury. Taka konstrukcja pozwala na łatwe otwieranie i zamykanie pudełka.

  3. Pudełko z klapkami i otwieranym dnem - to pudełko, które łączy w sobie cechy poprzednich dwóch rodzajów. Dolna część pudełka ma składane klapki, a boczne zagięcia umożliwiają otwieranie i zamykanie pudełka.

  4. Pudełko z jednym klapkiem - to pudełko, które składa się z jednej części, z jedną klapką u góry. Taki rodzaj pudełka jest prosty w użyciu i nie wymaga dodatkowych złączy.

  5. Pudełko z dwoma klapkami - to pudełko, które składa się z jednej części, z dwoma klapkami u góry. Klapki te mogą być zakończone różnymi rodzajami złączy, takimi jak zatrzaski, taśmy klejące lub sznurek.

  6. Pudełko z zamkiem - to pudełko, które ma zintegrowany zamek, umożliwiający łatwe i szybkie zamknięcie i otwarcie pudełka.

  7. Pudełko z koszem - to pudełko, które ma specjalne zagięcia w dolnej części, tworzące kosz. Taki rodzaj pudełka jest często stosowany do pakowania artykułów spożywczych, kwiatów lub innych delikatnych przedmiotów.

Kolejnym sposobem klasyfikowania pudełek jest materiał, z którego są wykonane. Najczęściej stosowanym materiałem jest 

tektura falista, która charakteryzuje się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Tektura falista jest dostępna w różnych grubościach, co pozwala na dostosowanie jej do wymagań danej sytuacji. Inne materiały stosowane do produkcji pudełek to karton, plastik, metal, drewno i papier.

Kolejnym istotnym czynnikiem przy wyborze pudełka jest jego rozmiar. Istnieje wiele standardowych rozmiarów pudełek, dostępnych w różnych wariantach, od małych pudełek na biżuterię po duże pudełka na meble. W przypadku gdy standardowe rozmiary nie spełniają wymagań, możliwe jest zamówienie pudełek na wymiar.

W zależności od zastosowania, pudełka mogą być również wyposażone w dodatkowe elementy, takie jak wypełnienie piankowe lub folia bąbelkowa, które chronią przedmioty przed uszkodzeniem podczas transportu. Istnieją również pudełka z wewnętrznymi przegrodami, które pozwalają na oddzielenie i zabezpieczenie przedmiotów.

Podsumowując, istnieje wiele rodzajów pudełek, które różnią się kształtem, rozmiarem, sposobem zamykania oraz materiałem, z którego są wykonane. Wybór odpowiedniego rodzaju pudełka zależy od wymagań danej sytuacji i rodzaju transportowanych lub przechowywanych przedmiotów. Dlatego ważne jest, aby wybrać pudełko, które zapewni najlepszą ochronę przedmiotów i ułatwi ich transport czy przechowywanie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 138 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-03
Sprawnie i solidnie.
2023-02-09
Zgodnie z zamówieniem
pixel