Pudełka od producenta > zawsze z darmową dostawą | Zamów z nadrukiem, pod wymiar
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czy mogę zamówić JEDNO pudełko kartonowe?

2021-07-01
Czy mogę zamówić JEDNO pudełko kartonowe?

Pytanie, które wywołuje wiele emocji. Najwięcej po naszej stronie telefonu. Mianowicie
chodzi o:

 

Czy można zamówić jedno, dwa lub trzy pudełeczka? I odebrać na miejscu?

 

Odpowiedź brzmi:  Raczej nie, chociaż to zależy.

Jeżeli mamy pudełka u siebie na magazynie,  ktoś bardzo, bardzo ich potrzebuje i będzie jednocześnie w okolicach Białegostoku, to wysoce prawdopodobne, że jak zajedzie na Bagienną, to sympatyczny Pan Kamil wyda mu jedno, dwa lub trzy pudełka i wystawi paragon. Jeżeli jednak opakowania akurat nie wygrzewają się na magazynie, to trzeba będzie zamówić rozległe połacie tektury, czasami zaangażować wykrojnik, rozpędzić całą zakładową machinę produkcyjną. Czy można to wszystko zrobić dla jednego pudełka kartonowego? Oczywiście, że tak, ale to się nie opłaca. Państwu, nie nam. My możemy za odpowiednią sumę wyciąć każdy karton. Bardziej troszczymy się o naszych klientów.

 

 

 

Dlatego na naszej stronie przygotowaliśmy coś, co potocznie nazywamy „kalkulatorem”. Wystarczy wybrać tam rodzaj tektury i wpisać wymiary potrzebnego opakowania kartonowego. Wyświetli się wtedy dużo cyferek, linijek i wartości, z których najbardziej interesują nas optymalne zamówienieminimalne zamówienie.  Optymalne oznacza, przy jakiej ilości wybranego pudełka cena będzie najtańsza. Minimalne – żadna filozofia – najmniejsza ilość, jaką można zamówić. Proste, prawda? Dodatkowo zaznaczamy, ze kalkulator jest młodszym pracownikiem i nie ma u nas ostatniego słowa. Jeżeli za bardzo się rozochoci z ceną, zapraszamy do pomocnego Pana Jakuba. (tel. 500 463 912). Na pewno znajdzie jakiś dodatkowy rabacik i przywoła stażystę do porządku.

 

 

Pudełka klapowe, te z uszami

 

Pan Jakub będzie jeszcze bardziej szczęśliwy niż zwykle, jeżeli jak najszybciej powiemy mu, na jakich opakowaniach kartonowych nam zależy. Pudełka klapowe, fasonowe, kartony spód plus wieko, pudełka do pizzy, co to jest FEFCO 201? Już wyjaśniam. Przynajmniej po krótce.

Pudełka klapowe to te, które zamykają się umieszczonymi u dołu i góry klapami. Zdjęcie poglądowe poniżej.

 

 

Rodzaje pudełek klapowych są unormowane i zapisane w specjalnym katalogu, zwanym jako FEFCO. Szerzej  rozpisywałem się na te temat w innym miejscu. Najważniejsze co trzeba zapamiętać, to to, ze jeżeli chcemy pudełko zamykane na dwa „skrzydełka”, to pytamy Pana Jakuba o pudełko klapowe.

Opakowanie fasonowe jest bardziej luksusowe, jak dwa połączone ze sobą prostopadłoscianiki, które nakładają się na siebie i dają idealne opakowania na prezenty. Albo pudełka na pizzę.

 

 

Opakowanie typu spód plus wieko to takie dwuczęściowe kartony fasonowe.

 

 

Bezpieczniejsze niż palety

 

Kartony są na tyle wytrzymałe, że bez problemu można nimi wysyłać choćby i elementy silników do traktorów. Albo opony. Mieliśmy szansę zobaczyć czy, nasze opakowania z tektury dadzą radę z kilkusetkilogramowymi częściami fotowoltaicznymi, ale woleliśmy nie ryzykować. Gospodarka nie zniosłaby, gdyby nasze kartony wygryzły palety z rynku. Chociaż może…

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 181 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-09
ok
2024-02-27
WSZYSTKO OK POLECAM
pixel